Náš příběh

Jsme malá rodinná firma, která hledá možnosti, jak zabránit plýtváním s potravinami. Využíváme ovoce a zeleninu, která se už nehodí
pro prodej v obchodech, ale stále je vhodná pro rychlé zpracování – usušení, kvašení. Tím získá novou hodnotu.
Máme dodavatele, kteří nás zásobují vizuálně neprodejným ovocem a zeleninou. Jsme nízkokapacitní sušírna s možností zpracovat malé objemy ovoce a zeleniny.
Podle původu ovoce a zeleniny vedeme na trhu dvě produktové řady výrobků „Zachráněno“ a „Ze zahrady“. Obě pracují se stejnou filozofií – zpracovat ovoce a zeleninu, která se nehodí k prodeji, ale stále má potenciál udržet si hodnotu dalším zpracováním. V produktové řadě „Zachráněno“  nabízíme běžné ovoce a zeleninu, produktová řada „Ze zahrady“  má původ ovoce a zeleniny od místních farmářů a drobných pěstitelů, kteří hospodaří s minimem chemie.

Sušírna patří mezi projekty centra Zdravé Já, které v Rožnově pod Radhoštěm provozuje bezobalový obchod, vegetariánské bistro, centrum pro duševní rozvoj, cvičební sály pro relaxační a zdravotní cvičení. Naší filozofií je žít udržitelně, neplýtvat přírodním ani lidskými zdroji, efektivně využívat potenciál.
Pyšníme se statusem "sociální podnik" - v provozu centra zajišťujeme pracovní rehabilitace pro zdravotně znevýhodněné spoluobčany. Proto koupí našich produktů přispějete někomu k pracovní možnosti, která ho možná vrátí naplno do společnosti.  Spolupracujeme s místními farmáři i drobnými pěstiteli.

X

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).