Víte že...
Základem řepného sirobu je vyvařená šťáva z cukrové řepy. Zachovává si všechny minerální látky, glukózu a velké množství vitamínu B. Jedná se o tradiční sladidlo, které znaly už naše prababičky, dnes už však tolik známé není. Ale díky snaze vrátit se zpět ke zdravému životnímu stylu se dostává do podvědomí lidí.
Cukrová řepa se očistí, nastrouhá na plátky, zalije se vodou a vaří se tři hodiny. Poté se šťáva slije, cukrovka se znova zalije vodou a vaří další dvě hodiny. Slitá šťáva z tohoto vaření se přidá k té předchozí a celé množství se na mírném ohni svaří do zhoustnutí. Nesmí se připálit, nedovařit ani převařit.
Řepný sirob můžeme použít všude tam kde bychom použili med či javorový sirup. Kromě kaší a ovocných salátů se hodí i do čaje, kávy, kakaa nebo do marinád a dresinků. Pro inspiraci se podívejte i na recepty na webu našeho dodavatele
ingredience: brambory, mouka hrubá, vejce, olej, řepný sirob
Placky upečeme z klasického bramborového těsta, které se používá na knedlíky. Můžeme je opéct na sucho nebo na oleji. Horké placky pak namáčíme v sirobu.
ingredience: jedno vejce+žloutek, 130ml řepného sirobu, smetana ke šlehání
Vejce, žloutek a řepný sirob šleháme minimálně 7 minut ve vodní lázni. Poté šleháme mimo vodní lázeň, dokud nevychladne. Přidáme ušlehanou šlehačku a naplníme nádobu nebo několik menších nádobek. Povrch můžeme ještě dle chuti pokapat rozehřátou hořkou čokoládou na vaření, nebo posypat nasekanými ořechy. Dáme zamrazit.
ingredience: bílý jogurt, řepný sirob, ovoce a ořechy dle chuti
Bílý jogurt dochutíme řepným sirobem a přimícháme nasekané ořechy a nakrájené ovoce (může být čerstvé i sušené).
Komentáře
Diskuze je prázdná.